o nas

nasza historia

Jesteśmy średniej wielkości, solidną szwalnią zlokalizowaną w Warszawie na Targówku Fabrycznym.

Szwalnia została założona w 2014 roku przez dwójkę ludzi - byłego analityka, który poświęcił pracę w banku by rozwinąć własny interes oraz projektantkę i konstruktorkę dla której ubrania są życiową pasją. Jesteśmy przykładem firmy rozwijanej organicznie od zera przez dwójkę ludzi, którzy 8 lat temu mieli w głowach jedynie pomysł i motywację.


nasze możliwości

Zatrudniamy obecnie około 50 osób, a nasze moce przerobowe to od 8 do 12 tysięcy sztuk odzieży miesięcznie w zależności od stopnia skomplikowania zamawianych modeli. Pracujemy niemal wyłącznie na nowych japońskich i tajwańskich maszynach JUKI oraz SIRUBA.

Zajmujemy się w głównej mierze szyciem odzieży damskiej ale także odzieży dziecięcej, odzieży z dzianin, koszul oraz płaszczy. Nasz model pracy polega na uważnym wsłuchaniu się w potrzeby konkretnego klienta i możliwie najlepszej odpowiedzi z naszej strony.

Posiadamy nowoczesną krojownię wyposażoną zarówno w konwencjonalne noże obsługiwane ręcznie jak i kater firmy YIN, który automatyzuje proces krojenia i daje niezwykłą precyzję cięcia co przekłada się na jakość gotowych produktów.

Pracujemy głównie na materiałach zakupionych przez klientów. Możemy również zamówić materiał samodzielnie, jednak w takim wypadku konieczna jest zaliczka.

Gotowe ubrania możemy na życzenie klienta zapakować w osobne worki foliowe oraz nakleić kody kreskowe na kartoniki.


nasze ceny, wartości i styl pracy

To co nas szczególnie wyróżnia to uczciwe relacje z klientami, pracownikami i dostawcami oraz osobiste zaangażowanie szefa w każde zamówienie.

Naszą pracę wyceniamy w oparciu o czasochłonność produkcji danego modelu.

Uważamy, że o pieniądzach trzeba mówić wprost, ponieważ takie podejście buduje długoterminowe relacje oparte na zaufaniu.

Konkurowanie najniższą ceną na rynku nie jest częścią naszego modelu biznesowego.

Naszą przewagą jest zaangażowanie w każde zamówienie, uważność w trakcie pracy i przywiązanie do dbałości we wszystkim co robimy. Nie bez znaczenia są dla nas dobre, niemal przyjacielskie relacje z klientami. 


nasze minima produkcyjne

Nasze minimum produkcyjne jest stosunkowo niskie i wynosi:

- 50 sztuk odzieży z danego modelu w przypadku takich produktów jak sukienki, spódnice, spodnie, koszule

- 100 sztuk z modelu w przypadku prostszych produktów takich jak t-shirty czy tank topy.

Nie zawsze jednak podchodzimy do kwestii minimów bardzo rygorystycznie. W zależności od nakładu pracy oraz potrzeb klienta, czasami akceptujemy także mniejsze ilości. 

Typowy termin realizacji to 3 tygodnie liczone od momentu gdy mamy u siebie wszystko co jest potrzebne do produkcji (materiały, formy i dodatki). 

Z zasady szukamy trwałych relacji z klientami raczej niż jednorazowych zamówień. Nie oznacza to jednak, że zupełnie zamykamy się na jednorazowe partie.


nasza wzorcownia

Na miejscu wykonujemy konstrukcje odzieżowe przy użyciu oprogramowania Grafis oraz szyjemy prototypy (wzory). 

Stawka za szycie prototypów wynosi 80 zł netto / godzinę pracy osoby szyjącej. Przykładowe ceny szycia prototypów oraz wykonania konstrukcji odzieżowych podajemy w zakładce "cennik".

Możemy także zdigitalizować formy papierowe. 

Posiadamy dostęp do aplikacji clo3d.com, dzięki której jeszcze przed uszyciem wzoru możemy pokazać klientowi wizualizację 3D jego projektu. Skraca to istotnie ścieżkę dojścia do finalnej wersji wzoru, ponieważ ogranicza ilość potrzebnych odszyć.


nasi klienci

Szyjemy dla wielu zarówno znanych jak i niszowych marek takich jak Nago, Le Collet, Elementy, Nudyess, Monika Kamińska, Sugarfree, Reserved, Zombie Dash, Prosto, Nobonu, i innych.